Marcinkevičius
latviusportasLatvijos parlamentas ketvirtadienį priėmė pataisą, draudžiančią šalies nacionalinėms sporto komandoms varžytis su Rusija ir Baltarusija, taip parodydamas solidarumą su karo nuniokota Ukraina.

Baltijos valstybė, NATO ir ES narė tvirtai remia Ukrainą nuo tada, kai Rusija beveik prieš dvejus metus įsiveržė į ją.

 

Sporto įstatymo pakeitimu draudžiama ledo ritulio, futbolo, krepšinio ir kitoms nacionalinėms komandoms žaisti su Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos rinktinėmis, neatsižvelgiant į tai, ar jos rungtyniauja su savo, ar su neutraliomis vėliavomis.

Įstatymų leidėjai taip pat pritarė kitai pataisai, kuria Latvijos sporto renginių organizatoriams draudžiama kviesti Rusijos ir Baltarusijos rinktines.

„Pagrindinis pataisų tikslas – dar kartą išreikšti Latvijos solidarumą su Ukraina ir užkirsti kelią bet kokiems Rusijos bandymams įteisinti savo karo nusikaltimus taikiomis priemonėmis, pavyzdžiui, sporto renginiais“, – prieš balsavimą sakė parlamento sporto pakomitečiui vadovaujantis įstatymų leidėjas Davis Martinis Daugavietis.

Priemonė priimta 100 narių parlamente 74 balsais už ir 11 balsų prieš.

Jei, pavyzdžiui, 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Latvijos komandos turės varžytis su Rusija ar Baltarusija, pagal naująjį įstatymą joms bus draudžiama tai daryti.

Daug Latvijos sportininkų taip pat yra svarstę galimybę boikotuoti olimpines žaidynes, jei jose bus leista dalyvauti rusams.

Olimpiniai 3x3 krepšinio čempionai iš Latvijos pareiškė, kad jų komanda nedalyvaus vasaros žaidynėse, jei jose dalyvaus Rusijos sportininkai.

Petros Giannakouris nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode